zdjecie w tle nr 1 zdjecie w tle nr 2}

SHM System

SHM System to eksperci w monitorowaniu bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych i geotechnicznych, ale przede wszystkim inżynierowie-pasjonaci, gotowi do rozwiązywania nietypowych problemów. Wspieramy uczelnie techniczne oraz działy badawczo-rozwojowe R&D największych firm konstrukcyjnych w Polsce, Europie i na świecie. Każdego dnia przenosimy unikatowe koncepcje pomiarowe z teorii do inżynierskiej praktyki. Innowacyjne pomysły, projektowanie, instalacja, pomiary oraz interpretacja uzyskanych wyników – to tylko wybrane aspekty naszej działalności.

Lider w dziedzinie światłowodowej techniki pomiarowej DFOS

Jesteśmy jedynym na świecie producentem kompozytowych czujników światłowodowych DFOS dedykowanych do ciągłych geometrycznie pomiarów odkształceń, temperatury i przemieszczeń. Jako jedyni w Polsce posiadamy tak bogate zaplecze urządzeń pomiarowych, dzięki któremu możemy dostosować parametry analizy do indywidualnych potrzeb (od milimetrowych próbek w laboratorium, do kilkometrowych instalacji w terenie).

Nasze wyróżnienia

 • Wyróżnienie w konkursie InfraLIDER 2024
  W kategorii KOLEJ, za projekt „Światłowody w diagnostyce linii kolejowej wysokich prędkości”.
 • Nagroda TOPBUILDER 2021 dla czujnika 3DSensor
  W kategorii innowacja oraz produkt rekomendowany, zweryfikowany rynkowo (działanie potwierdzone badaniami, efekt polskiej myśli inżynierskiej).
 • Nagroda TYTAN 2018 dla czujnika 3DSensor
  W kategorii Produkt/Technologia przyznana przez Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. w obszarze geoinżynierii w trakcie VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”.
 • Nagroda w konkursie Mistrza Techniki Zagłębia Miedziowego dla czujnika 3DSensor
  Za projekt pod nazwą „Wykorzystanie czujnika 3DSensor do budowy innowacyjnego systemu monitorowania stanu technicznego żelbetowej konstrukcji wieży przelewowej zlokalizowanej na terenie zbiornika OUOW Żelazny Most” – 2019 r.

Certyfikaty

 • Certyfikat PN-EN ISO 9001:2015
  Wdrożyliśmy i stosujemy System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie: Usługi w zakresie pomiarów, badań i monitorowania konstrukcji. Projektowanie i produkcja urządzeń pomiarowych.
 • Polityka Jakości SHM System
  Której celem jest zapewnienie wysokiej jakości usług poprzez przyjęcie długoterminowej polityki rozwoju i doskonalenia w zakresie pomiarów i monitoringu bezpieczeństwa konstrukcji inżynierskich.
 • Certyfikat LIDER HR
  Potwierdzający wdrożenie strategii zarządzania wiekiem w zespole, wydany przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego SA.

Certyfikat ISOPolityka JakościCertyfikat LIDER HR

Nasze doświadczenia

Do chwili obecnej wykonaliśmy łącznie ponad 150 systemów monitorowania konstrukcji budowlanych. Nasze portfolio obejmuje obiekty geotechniczne, konstrukcje inżynierskie (mosty, drogi) oraz obiekty kubaturowe. Do budowy systemów monitorowania wykorzystujemy różne techniki pomiarowe: od czujników strunowych po światłowodowe. Dla nas każde zadanie pomiarowe jest inne i jedyne w swoim rodzaju.

Patenty

Nasze nowatorskie i unikatowe rozwiązania pomiarowe odzwierciedlają liczne zgłoszenia patentowe. Czujniki światłowodowe Nerve-Sensors stanowią odpowiedź na zupełny brak analogicznych produktów dedykowanych do zastosowań w budownictwie i geotechnice.  Ich innowacyjność należy rozpatrywać na poziomie światowym, o czym świadczy m.in. przyznany patent amerykański. Nasze produkty to rewolucja na rynku systemów monitorowania bezpieczeństwa konstrukcji inżynierskich!