Aktualności:

Wyróżnienie w konkursie InfraLIDER, w kategorii KOLEJE – projekt „Światłowody w diagnostyce linii kolejowej wysokich prędkości”

W dniach 23-25.04 wzięliśmy udział w InfraDays. W drugim dniu, podczas sesji mostowej uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zobaczyć naszą prezentację „Czujniki światłowodowe – przełom w monitorowaniu bezpieczeństwa konstrukcji”. Dziękujemy za tak liczne przybycie i pytania, które pojawiły się zarówno po wystąpieniu, jak i później, podczas rozmów przy naszym stoisku.

Miło nam poinformować, że nasz projekt „Światłowody w diagnostyce linii kolejowej wysokich prędkości” otrzymał wyróżnienie w konkursie InfraLIDER, w kategorii KOLEJE. Wyróżnienie otrzymaliśmy podczas uroczystej Gali.

Światłowody w diagnostyce linii kolejowej wysokich prędkości

Przedmiotowy system diagnostyki kolei to pierwszy tego typu na świecie. Ponad 2 km czujników światłowodowych przyklejono wzdłuż szyny, umożliwiając geometrycznie ciągłe pomiary odkształceń, temperatur, wibracji, krzywizn, przemieszczeń i drgań. W projekcie wykorzystano monolityczne czujniki EpsilonFlat, charakteryzujące się znakomitą dokładnością, odpornością i trwałością. System dedykowany jest do długoterminowych pomiarów statycznych, jak i analizy dynamicznej w czasie przejazdów pociągów.